فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

تعدد وظایف و دستگاه‌های متولی از چالش‌های مهار اعتیاد است

تعدد وظایف و دستگاه‌های متولی از چالش‌های مهار اعتیاد است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

رییس کارگروه علمی و عملیاتی نظام برنامه کنترل و کاهش اعتیاد شورای اجتماعی کشور گفت: بر اساس قانون ۳۹ دستگاه در حوزه اعتیاد در کشور مسوولیت دارند و حدود هزار وظیفه برای آنها تعریف شده که این تعدد دستگاه‌ها و وظایف از چالش‌های مهار اعتیاد است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرنگار ایرنا، ابوالحسن صفرپور روز سه شنبه در جلسه هیات اندیشه ورز استان زنجان با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی، افزود: پیشگیری، درمان و صیانت جزو محورهای مهم مقابله با آسیب اعتیاد است و باید استان ها به فراخور شرایط خود برنامه ها و طرح ها را در این خصوص تدوین و پیگیری کنند.

رییس کارگروه علمی و عملیاتی نظام برنامه کنترل و کاهش اعتیاد شورای اجتماعی کشور گفت: سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در راستای رسیدگی فوق العاده به آسیب های اجتماعی شکل گرفته است.

صفرپور به استفاده از ظرفیت های مردمی در حل آسیب های اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: رویکرد این است که از سمن ها و تشکل های مردمی در کنار دستگاههای اجرایی در این خصوص بهره گرفته شود.

وی با بیان اینکه زنانه شدن اعتیاد در جامعه و افزایش مواد مخدر صنعتی از چالش های اعتیاد در جامعه است، گفت: باید سیاست ها از سمت درمان به سمت پیشگیری ببریم.

ابوالفضل رفیعی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه نیازمند نقشه راه آموزش و پیشگیری در حوزه اعتیاد در استان هستیم، گفت: تکیه بر ظرفیت های مردمی در این حوزه بسیار مهم و ثمربخش است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *