فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

ضرورت آگاهی بخشی به دختران نوجوان در مدارس برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی‌

ضرورت آگاهی بخشی به دختران نوجوان در مدارس برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی‌

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان گفت: آگاهی بخشی، بصیرت افزایی و آموزش مهارت‌های زندگی به دختران نوجوان در مدارس برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که متعاقبا گریبانگیر نسل نوجوان و جوان خواهد شد، بسیار ضروری است.

زهرا ابراهیمی روز پنجشنبه ۲۴ اسفند در دیدار با معاون پرورشی و رئیس اداره مراقبت از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به اینکه زنان و دختران نیمی از جمعیت جامعه را شامل می‌شوند و آسیب‌های اجتماعی برای این قشر علاوه بر اثرگذاری مستقیم در روابط بین فردی جامعه، به دلیل نقشی که در مدیریت خانه و تربیت نسل فردای کشور دارند، مهم است، اجرای طرح‌های نظیر آموزش مهارت های زندگی به دختران و مادران از ضروریات این حوزه به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: آسیب‌های اجتماعی بخشی از زیست بوم اجتماعی است که درصدی از آن در تمامی جوامع وجود دارد که نمی‌توان آن را قائل به جنسیت خاص کرد اما پیشگیری و مداخله در بحران در حوزه بانوان باید با شناخت عمیق و حمایت های ویژه همراه شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: عوامل پیچیده‌ای در ایجاد و تعدد آسیب‌های اجتماعی از جمله آسیب‌های نوظهور و بازپدید دخیل است و دامنه و پیامدهای آسیب‌ها به نسبت محیط جغرافیایی و فرهنگی متفاوت بوده است.

وی تصریح کرد: برای داشتن جامعه سالم باید به خودمراقبتی هدفمند در تمامی لایه‌های جمعیتی توجه داشت و ریشه آسیب‌ها را شناسایی و به موقع پیشگیری و مداخله داشت اما، نگاه ویژه به آسیب‌های زنانه به دلیل اهمیت نقش اجتماعی و خانوادگی زنان بسیار حائز اهمیت تر است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *