فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

لزوم جذب حداکثری بیمه شدگان روستایی در جامعه

لزوم جذب حداکثری بیمه شدگان روستایی در جامعه

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس، سی و سومین جلسه قرارگاه کرامت به ریاست بیت اله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با حضور عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، معاونین، مشاورین، مدیران ستادی و استانی صندوق برگزار شد.

مدیرعامل صندوق ضمن تقدیر و تشکر از حمایت و همراهی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: پیگیری های فراوان در راستای تبیین مزایا و خدمات صندوق با هدف شناخت مسئولین و جامعه هدف از اقدامات و فعالیتهای صندوق در برنامه هفتم توسعه انجام شده است و امیدوارم با استفاده از ظرفیت های قانونی برنامه هفتم توسعه، ریل گذاری مناسبی در راستای تبیین خدمات صندوق صورت پذیرد.

برقراری با اشاره به اینکه نائب رئیس مجلس شورای اسلامی یکی از موسسین و افراد موثر تاسیس این صندوق بوده است گفت: مهمترین موضوع صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر جذب حداکثری بیمه شدگان در سطح جامعه هدف می باشد که امیدواریم با حمایت ویژه دولت مردمی سیزدهم و همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بتوانیم پایداری صندوق را افزایش دهیم.

عبدالرضا مصری در ادامه با تقدیر و تشکر از اقدامات ارزشمند صندوق در دولت مردمی سیزدهم و ارتباط مستمر و مداوم مدیران به ویژه مدیرعامل صندوق با نمایندگان مجلس و دولت، گفت: بند ششم قانون اساسی در نظام مقدس جمهوری اسلامی، در خصوص حفظ کرامت انسانی است که بسیار ارزشمند و مهم قلمداد می شود و یکی از شاخصه های محوری حفظ کرامت انسانی، نظام های بیمه ای هستند.

مصری با اشاره به تأثیرات زندگی اجتماعی بر رفتار انسان ها افزود: بدون تردید افراد برای حفظ نظام اجتماعی نیازمند رعایت اصول و قواعدی هستند و بر همین اساس افراد جامعه در زندگی اجتماعی بایستی بیشتر تلاش کنند تا خود را با شرایط جامعه تطبیق دهند و البته شرایط هم باید بگونه ای تعریف شود تا یک رضایتمندی نسبی را ایجاد نماید تا انسان ها بتوانند خود را با آن تطبیق داده و موجب گسترش نظام های رفتاری اجتماعی شوند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هر انسانی برای خود در نظام خلقت، کرامتی قائل است که شاهد این موضوع، ارزشی است که خداوند برای انسان در قرآن کریم عنوان می کند و بر این اساس نظام های بیمه ای یکی از محورهای اساسی حفظ کرامت انسانی در جامعه محسوب می شوند.

وی در ادامه افزود: فعالیت های صندوق در راستای حفظ کرامت انسانی جامعه هدف بسیار تاثیر گذار بوده است و در طول مدت دو سال گذشته، اقدامات بسیار شاخصی در صندوق انجام شده است و نباید اقدامات صندوق‌های بیمه‌ای که به صورت اجباری افراد را تحت پوشش قرار می دهند، با این صندوق که اختیاری است مقایسه شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به عنوان صندوق بیمه اختیاری در جذب بیمه شده جدید، بسیار موفق عمل کرده است و در مقایسه با بیمه های اختیاری عملکرد بسیار موثری داشته است.

عبدالرضا مصری در پایان افزود: بزرگترین چالش صندوق‌های بیمه‌ای در کشور زمانی رخ خواهد داد که با عنوان صندوق‌های حمایتی شناخته شوند چرا که بدون محاسبات بیمه ای پیشبرد اهداف صندوق های بیمه ای اختیاری، بسیار دشوار خواهد شد؛ از همین رو از مدیران استانی صندوق درخواست دارم ارتباط خود را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان‌ها تقویت کنند تا در راستای اتخاذ تصمیمات در خصوص صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به درستی عمل شود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *