جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

لزوم اجرای طرح نماد در مدارس با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

لزوم اجرای طرح نماد در مدارس با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، سرپرست فرمانداری رشت با اشاره به لزوم اجرای طرح نماد(نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) در مدارس، گفت: با توجه به گسترش علم و تکنولوژی و سهلوت ارتباطات با اجرای طرح نماد در مدارس می‌توانیم از گسترش آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.

کیا عاشوری امروز، ۹ دی‌ماه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه نهم دی محصول بصیرت و هوشیاری مردم بود، اظهار کرد: در برهه‌ای که تشخیص به‌هنگام بین حق و باطل برای مردم سخت شده بود، با بصیرت آنها در نهم دی ماه آتش فتنه خاموش و حماسه‌ای دیگر در تاریخ انقلاب خلق شد.

وی با اشاره به فرارسیدن ۱۳ دی‌ماه سالروز شهادت حاج قاسم، افزود: حاج قاسم اسطوره مقاومت و از افتخارات ما در نظام بین‌الملل هستند که باید سیره و منش ایشان بیش از پیش برای نسل نوجوان امروز به‌عنوان آینده‌سازان انقلاب بازگو شود زیرا زندگی ایشان می‌تواند برای نسل جوان سرمشق باشد.

عاشوری با اشاره به در پیش بودن ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر گفت: باید سبک زندگی فاطمی در مدارس ترویج شود، سیره و منش حضرت زهرا(س) برای نسل جوان الگوست.

وی با اشاره به لزوم اجرای طرح نماد(نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) در مدارس با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: ابتدا خانواده و سپس مدرسه نقش مهمی را در تربیت نوجوانان دارد، با توجه به گسترش علم و تکنولوژی و سهولت ارتباطات با اجرای طرح نماد در مدارس می‌توانیم از گسترش آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.

سرپرست فرمانداری رشت با تأکید بر اینکه باید برای نوجوانان برنامه ریزی داشته باشیم، تصریح کرد: سرعت گسترش ناهنجاری‌ها در بین نوجوانان افزایش یافته باید سریع با اقدامات پیشگیرانه مانع گسترش آسیب‌های اجتماعی شویم و طرح نماد باید با مشارکت دستگاه‌های مختلف شامل آموزش و پرورش،  بهداشت، بهزیستی، کمیته امداد، نیروی انتظامی و دادگستری اجرایی شود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *