فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

طرح سامان‌بخشی آسیب‌های اجتماعی در منطقه ۱۲ آغاز شد

طرح سامان‌بخشی آسیب‌های اجتماعی در منطقه ۱۲ آغاز شد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

شهرداری تهران طرح ضربتی ساماندهی متکدیان، کارتن‌خواب‌ها، معتادین متجاهر، کودکان کار و زباله‌گردها را به مدت دو هفته در منطقه ۱۲ اجرا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری مهر، با توجه به تاکید شهردار تهران بر اجرای دقیق طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی جلسه‌ای با محوریت بررسی و سامان بخشی نقاط آسیب‌پذیر منطقه برای ساماندهی متکدیان، کارتن‌خواب‌ها، معتادین متجاهر، کودکان کار و زباله‌گردها در منطقه ۱۲ برگزار شد.

در این جلسه که با حضور معاونان اجتماعی و فرهنگی و خدمات شهری و محیط زیست، شهرداران نواحی شش‌گانه و جمعی از مدیران منطقه برگزار شد؛ ساماندهی آسیب‌های اجتماعی که یکی از مطالبات جدی شهروندان است و در اولویت مدیریت شهری قرار گرفته است، بر اساس تأکیدات شهردار تهران به طور ضربتی در دستور کار مدیران ذیربط منطقه ۱۲ قرار گرفت.

در این جلسه از دلایل وجود شرایط نابسامانی در زمینه آسیب‌های اجتماعی به عدم وجود ظرفیت ساماندهی و حل معضل در ادوار قبلی و همچنین ناهماهنگی بین دستگاه‌ها و عدم مدیریت واحد برای حل چالش‌های مرتبط با آسیب‌های اجتماعی اشاره شد که با هم‌افزایی و همکاری همه ارگان‌ها با مدیریت شهری و تفویض اختیار به نواحی شش‌گانه بر اساس تقسیم کار دقیق به حوزه‌های اجرایی و ستادی می‌توان به شرایط مطلوب‌تر اجتماعی نزدیک شد.

با توجه به جلسه شهردار تهران با مدیران شهری، تصمیم بر این شد که به مدت دو هفته طرح ضربتی در حوزه آسیب‌های اجتماعی در ۵ محور ساماندهی کودکان کار، متکدیان، کارتن خواب‌ها، زباله گردها و معتادان متجاهر در منطقه ۱۲ اجرا شود و سپس در ادامه مسیر با شرایطی که ایجاد می‌شود و طبق دستورالعمل‌ها، این اقدامات پیش برده شود.

طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی نه تنها به زیبا سازی شهر و سامان بخشیدن به سکونت ساکنان محلات منجر می‌شود بلکه امنیت لازم و زیرساخت‌های مورد نیاز را تأمین و محیطی امن و سالم را برای مردم آن فراهم می‌کند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *