فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

نیروی انتظامی در اجرای طرح «کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی» مشارکت موثری دارد

نیروی انتظامی در اجرای طرح «کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی» مشارکت موثری دارد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، معاون فرهنگی و اجتماعی انتظامی استان ایلام گفت: طرح «کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی» در کشور در حال اجراست و نیروی انتظامی بخش عظیمی از اجرای این طرح را بر عهده دارد.

سرهنگ «سعید عالی‌پور» در خصوص این طرح اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی و آسیب‌های فضای مجازی است.

وی با بیان اینکه ما برای اجرای این طرح از وجود ۲۰ مشاور و روان‌شناس بهره می‌گیریم، عنوان کرد: این خدمات مشاوره‌ای به‌صورت مجانی ارائه می‌شود که علاوه بر مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی از طریق شماره تلفن ۰۹۶۵۸۰ در اوقات اداری انجام می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی نیروی انتظامی استان ایلام خاطرنشان کرد: مردم در مساجد، مدارس، محلات، مراکز مشاوره، مراکز مثبت بهزیستی و کلانتری‌ها استقبال خوبی از این طرح داشته‌اند و کارشناسان ما به ارائه مشاوره و آگاه‌سازی می‌پردازند.

سرهنگ عالی‌پور افزود: ۱۵۰ بسته نمایشگاهی در سه حوزه اعتیاد و طلاق و فضای مجازی با تصاویر مستند، آسیب‌ها را برای مردم و جوانان و نوجوانان نشان می دهند و هشدارهای لازم را را بیان می‌کنند.

وی ادامه داد: تصاویر تهیه شده با هنر گرافیک و بهره‌گیری از فضای هنری مناسب و جذاب تهیه شده است.

عالی‌پور گفت: ۱۰ فیلم کوتاه با کمک هنرمندان و با همکاری رسانه ملی در حال آماده سازی است، علاوه بر این‌ها ما از تئاتر با محوریت مدارس با همکاری آموزش و پرورش بهره می‌گیریم.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *