فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

بحران بازنشستگی را می‌توان تبدیل به فرصت کرد

بحران بازنشستگی را می‌توان تبدیل به فرصت کرد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بحران بازنشستگی را می‌توان تبدیل به فرصت کرد اما باید تغییر نگاه داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی مسکنی؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مراسم رونمایی از خدمات نوین و دستاوردهای ارزش‌آفرین صندوق بازنشستگی که صبح امروز با حضور سید صولت مرتضوی؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن اجتماعات کتابخانه ملی برگزار شد، با اشاره به اینکه بحران بازنشستگی وجود دارد، اظهار کرد: دو نگاه در این زمینه وجود دارد که آیا صندوق‌های بازنشستگی را باید به سمتی برد که تمام شود یا اینکه مسیری را باز کرد و مشکلات را حل کرد که به این دو موضوع باید توجه شود.

وی تصریح کرد: نگاه نخست می‌گوید بحران‌های صندوق‌های بازنشستگی مانند بمب است و دامن کشور را می‌گیرد که خروجی آن به صندوق‌ها باز می‌گردد و نگاه دوم رویکرد شهادت و ایثار است، این نگاه می‌گوید پدیده کارمندی یک فرصت است و می‌توان آن را مدیریت کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به ظرفیت‌های صندوق‌های بازنشستگی گفت: آنجا که دولت تصمیم گرفت که شیر رایگان را در مدارس توزیع کند بخش خصوصی کمتر توان خود را ظهور و بروز داد اما مجموعه‌های ما این مشکلات را حل و وعده دولت را عملی کردند.

مسکنی افزود: بحران بازنشستگی را می‌توان تبدیل به فرصت کرد اما باید تغییر نگاه داد.

وی ادامه داد: ماهیانه به بیش از 2 میلیون و 200 هزار نفر از بازنشستگان صندوق بازنشستگی مستمری پرداخت می‌شود و هیچ خللی در پرداخت مستمری بازنشستگان وجود ندارد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به تلاش‌ها برای ورود افراد به این صندوق اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم استخدامی‌ها و ورودی‌های دولت را به صندوق بیمه بازنشستگی بیاوریم تا نسبت‌ها میزان شود.

مهدی مسکنی؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در برنامه رونمایی از کتاب تغییرات سنی و سالخوردگی نیز اظهار کرد: بنده انتظار دارم که مؤسسه راهبردی بازنشستگی بتواند نقشه راه صندوق را نه‌تنها بلکه دولت را در حوزه بازنشستگی و در حوزه سالمندی تهیه و تنظیم کند.

وی در خصوص مقایسه تطبیقی با سایر کشورها گفت: در کشورهای ژاپن یا کره صندوق‌های تکمیلی بازنشستگی وجود دارد یعنی هر فرد ژاپنی هم‌زمان عضو 2 تا 4 صندوق است و به عبارتی فقط عضو یک صندوق نیست.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور با اشاره به لزوم راهبردی جدید در حوزه بازنشستگی گفت: ما در ایران فقط صندوق بازنشستگی کشوری یا تأمین اجتماعی یا فولاد داریم ولی در ژاپن افراد می‌توانند در هر سه صندوق دیگر به غیر از صندوق اصلی پرداخت داشته باشند و از خدمات رفاهی آن استفاده کنند و حتی نرخ آن خدماتی که دریافت می‌کنند و میزان رضایتمندی بسیار متفاوت‌تر از جایی است که تک صندوقی اداره می‌شود.

مسکنی ادامه داد: این مؤسسه نقش جدی در تفکیک، احیا و حتی در احصاء روش‌های مختلفی که دنیا در حال اجرای آن است رو به رو می‌شود و کار را جلو می‌برد.

وی گفت: امیدواریم که بتوانیم کارنامه خوبی را در صندوق بازنشستگی ایجاد بکنیم همچنین امام با 63 سالگی که ما به آن سن بازنشستگی می‌گوییم توانستند انقلاب بزرگی را انجام بدهند و در کل سن بازنشستگی سن تمام شدن نیست بلکه سن استفاده از تجربیات است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *