pishgiri

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

pishgiri

آسیب‌های اجتماعی جامعه ثمره کوتاهی در اقدامات بنیادین فرهنگی است

آسیب‌های اجتماعی جامعه ثمره کوتاهی در اقدامات بنیادین فرهنگی است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، امام‌جمعه خرم‌دره گفت: آسیب‌های اجتماعی جامعه ناشی از کوتاهی در اقدامات بنیادین فرهنگی است.

حجت‌الاسلام حسین‌علی زاهدی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اولویت اقتصاد، فرهنگ، نمود فعالیت‌های بنیادین اقتصادی در معیشت و تذکر در این مورد است.

وی اضافه کرد: توجه به اولویت‌ اقتصادی و فرهنگی در کنار هم نشان‌دهنده دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر تأمین معیشت همراه با تأمین فرهنگ دینی جامعه است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

زاهدی‌پور با توضیح اینکه دغدغه فرهنگی کشور باید در برنامه هفتم کشور نمود عینی داشته باشد، تاکید کرد: بسیاری از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی امروز محصول کوتاهی در اقدامات بنیادین فرهنگی است.

امام‌جمعه خرم‌دره با توضیح اینکه مسئولان کشور باید توجه کنند که کار فرهنگی و تبلیغی خون دل خوردن می‌خواهد، اضافه کرد: در تاریخ شاهد این هستیم که پیامبر اکرم (ص) برای هدایت جامعه از خودگذشتگی فراوانی کرده و در این راه آزار بسیار دیدند اما هیچ‌گاه از رسالت خود کوتاه نیامدند.

وی با تأکید بر مسئولیت مسئولان کشور در ارتباط با فرهنگ‌، خاطرنشان کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب تأکید می‌کنند «در مقوله فرهنگ، رفتار حکومت باید دلسوزانه و مثل باغبان باشد. باغبان به هنگام نهال می‌کارد، به هنگام آبیاری می‌کند، به هنگام هرس می‌کند، به هنگام سم‌پاشی می‌کند و به هنگام هم میوه چینی.» باید فضای فرهنگی کشور را باغبانی کرد، یعنی مسئولانه و با دقت این مقوله را دنبال کرد.

مطالب مرتبط

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *