جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید سراغ خانواده برویم

برای کاهش آسیب‌های اجتماعی باید سراغ خانواده برویم

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: ما صرفا متولی امر تربیت بدنی دانش آموز نیستیم، اگر می خواهیم آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم باید به سراغ خانواده برویم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، صادق ستاری فرد در گردهمایی مدیران کل و شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: مهمترین ابزار ارتباط بین والد و فرزند بازی است‌ یعنی اگر مادر می خواهد با فرزند خود ارتباط بگیرد تنها می تواند از بازی استفاده کند.

ستاری فرد با اشاره به اینکه همچنان که کودک بزرگتر می شود ابزار ارتباطی کمتر می شود گفت: متاسفانه در این زمان مادر و پدر به فرزند خود می‌گویند تو بزرگ شده‌ای و باید با هم سن و سال‌هایت بازی کنی.

وی ادامه داد: اگر این ابزار ارتباطی حذف شود کودک به سمت بازی‌های مجازی کشیده می شود و ارتباط بین پدر و مادر و فرزند حداقلی می شود و در نهایت از بین می‌رود.

ستاری فرد بیان کرد: با ورود کودک به فضای مجازی اعتیاد ایجاد می‌شود و این اعتیاد به تفریحات ناسالم دردسرساز است.

وی خطاب به مدیران تربیت بدنی استان‌ها گفت: ما باید دغدغه‌های بیشتری در حوزه بازی، به ویژه فرصت‌های بازی و تفریحات سالم بین اعضای خانواده داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش؛ وی تصریح کرد: ما صرفا متولی امر تربیت بدنی دانش آموز نیستیم، اگر می‌خواهیم آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم باید به سراغ خانواده برویم.

ستاری فرد ادامه داد: لذا باید طرح آزادسازی فضاهای ورزشی آموزش و پرورش را اجرا کنید و اماکن ورزشی را در اختیار خانواده ها قرار دهید تا با ابزاز بازی و ورزش فرصت باهم بودن به اعضای خانواده بدهیم.

وی گفت: امروز بنا بر انتظارات موجود والدین ما فرصت‌های شادی با فرزندان خود تجربه نمی کنند و این مهم آغاز بروز آسیب‌های اجتماعی است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *