فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

ردپای اعتیاد در اغلب جرائم دیده می‌شود

ردپای اعتیاد در اغلب جرائم دیده می‌شود

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از رکنا، دادستان کاشمر گفت: امروزه در اغلب جرائم، ردپای اعتیاد دیده می‌شود.

حجت‌الاسلام اسماعیل بلوچ‌زاده، امروز، سوم آبان ماه در جلسه دومین سال کارزار رسانه‌ای پیشگیری از اعتیاد که در محل بهزیستی این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه امروزه اعتیاد به یک آسیب مهم و جدی تبدیل شده است، افزود: چون در اغلب جرائم ردپای اعتیاد دیده می‌شود باید توجه ویژه‌ای به این آسیب شود.

وی با اشاره به اینکه خود اعتیاد آسیب‌زاست و موجب تولید دیگر آسیب‌ها می‌شود، اظهار کرد: فردی که اعتیاد دارد موجب ایجاد اختلافات، طلاق، سرقت، نزاع و… می‌شود.

دادستان کاشمر با اعلام اینکه اعتیاد از جمله آسیب‌هایی است که نه تنها به خود فرد بلکه به دیگران آسیب زده و تولید آسیب هم می‌کند، عنوان کرد: اعتیاد در تمامی جرائم نقش مهمی دارد.

وی با تأکید بر اینکه باید به سمت پیشگیری و درمان معتادین برویم، گفت: خوشبختانه تاکنون در حوزه پیشگیری اقدامات خوبی در شهرستان انجام شده است.

بلوچ‌زاده با بیان اینکه سوق دادن افراد به سمت اعتیاد علل مختلفی دارد، افزود: یکی از مهم‌ترین علل رفتن افراد به سمت اعتیاد، کمبود سطح آگاهی یا نداشتن آگاهی مردم است.

وی با اشاره به اینکه باید به سمت آگاه‌سازی مردم و خانواده‌ها برویم، تصریح کرد: اگر آگاهی افراد افزایش یابد، سطح جرائم و آسیب‌ها کاهش خواهد یافت.

فرماندار کاشمر در این جلسه گفت: آگاهی و آموزش از جمله مواردی هستند که هر چه میزان آگاهی افراد، جامعه، خانواده، بانوان، جوانان و نوجوانان و اقشار مختلف از مضرات و مسائلی که اعتیاد می‌تواند در پی داشته باشند، افزایش یابد به همان میزان آمار اعتیاد نیز کاهش پیدا می‌کند.

حجت‌الله شریعتمداری ارتباط خانواده، والدین، معلم، رئیس اداره و… با زیر مجموعه و فرزند خود را بسیار مهم دانست و افزود: هر چه میزان ارتباط و صمیمیت والدین با فرزندان بیشتر شود به تناسب همان میزان آسیب‌ها در جامعه رو به کاهش خواهد بود.

وی با بیان اینکه دولت، مردم و اقشار مختلف جامعه و تشکل‌های مردم نهاد کارهای بسیار خوبی در این راستا انجام داده‌اند، اظهار کرد: خوشبختانه میزان جرائم، اعتیاد و سرقت در کاشمر به نسبت سایر شهرستان‌های استان بسیار اندک است.

فرماندار کاشمر بیان کرد: گرچه هنوز کاستی‌هایی وجود دارد اما این نشان می‌دهد همه ارگان‌هایی که در حوزه اجتماعی نقشی دارند به وظیفه خودشان عمل کرده‌اند.

وی میزان بیکاری کاشمر را به نسبت سایر شهرستان‌های خراسان رضوی کمتر اعلام کرد و افزود: در سطح شهرستان نسبت به اشتغال دغدغه زیادی نداریم.

شریعتمداری با بیان اینکه اشتغال ارتباط مستقیمی با ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله اعتیاد دارد، اذعان کرد: هر چه میزان اشتغال افزایش یابد به تناسب همان میزان جرائم، آسیب‌ها و بزهکاری‌های اجتماعی و اعتیاد در سطح جامعه کاهش پیدا می‌کند.

وی با اعلام اینکه به زودی فاز دوم شهرک صنعتی با ظرفیت ۸۰ واحد صنعتی و تولیدی احداث، منطقه ویژه اقتصادی راه‌اندازی و کلنگ نیروگاه عظیم خورشیدی به عنوان عظیم‌ترین نیروگاه خورشیدی شرق کشور در سطح شهرستان زده می‌شود، گفت: قطعاً با این اقدامات سطح اشتغال جوانان افزایش و به همان میزان جرائم و آسیب‌ها کاهش خواهد یافت.

رئیس اداره بهزیستی کاشمر نیز در ادامه گفت: پارسال در راستای کارزار “والد آگاه فرزند ایمن” یک دوره برگزار و به ۱۵۳ هزار نفر نیز اطلاع‌رسانی شد.

اعظم حسن‌زاده با بیان اینکه کارزار امسال برخلاف سال گذشته با همکاری ادارات مختلف برگزار شد، بیان کرد: ایجاد فضای تعاملی بین والدین و فرزندان و همچنین افزایش دانش والدین در خصوص پیگیری و دانستن نیازهای فرزندان در پیشگیری از اعتیاد، مهم‌ترین اهداف این کارزار است.

وی در ادامه با بیان اینکه از پارسال طرح‌های مختلفی برای آموزش خانواده‌ها در راستای پیشگیری از اعتیاد اجرا شد، افزود: در حال حاضر طرح “پازک” ویژه دختران و مادرانی که دارای فرد معتاد در خانواده هستند اجرا می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی کاشمر خاطرنشان کرد: افرادی که به عنوان کودکان مضطرب شناسایی می‌شوند ابتدا برای مشاوره فرستاده شده و سپس درمان آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: کارزار رسانه‌ای از دوم تا ۱۵ آبان همزمان با کل کشور در کاشمر نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *