فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

راهکارهای سنتی مبارزه با مواد مخدر کارساز نیست

راهکارهای سنتی مبارزه با مواد مخدر کارساز نیست

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: تکیه بر مبارزه سنتی از جمله انسداد مرزها و مجازات معتادان و قاچاقچیان مواد مخدر اثربخشی قابل قبولی نخواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، اکبر منتظر روز دوشنبه در آیین تجلیل از مدیران پنج هنرستان فعال در برنامه یاریگران زندگی در اردبیل اظهار کرد: نگاه جامع، علمی ، جامعه محور و فنی به مبارزه با مواد مخدر کارگشا بوده و برای مبارزه علمی و موثر با مواد مخدر باید تجهیزات به روز باشد در عین حال باید توجه داشت که این تجهیزات به همراه نیروی انسانی متعهد و توانمند کارایی و تاثیرات لازم را دارد.

وی با تشریح وضعیت اعتیاد در استان اردبیل نقش آموزش و پرورش و مدارس در جریان‌سازی نهضت پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر را مهم ارزیابی کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل در ادامه تجارت سیاه مواد مخدر را دومین تجارت مرگبار در دنیا عنوان کرد و افزود: لازم است در زمینه پیشگیری از اعتیاد برنامه‌های آموزشی درستی طراحی شود.

منتظر گفت: خانواده‌ها باید راجع به شکل هر کدام از مواد مخدر، نحوه مصرف و نگهداری اطلاعات کلی داشته باشند ، زیرا تا زمانی که چنین اطلاعاتی وجود نداشته باشد امکان هشدار دادن و نظارت دقیق‌تر بر رفتار و کارهای فرزندان بسیار دشوار خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به این که رسانه‌ها، مساجد و مدارس باید درباره عواقب اعتیاد اطلاع‌رسانی کنند ، تصریح کرد: انتظار می‌رود تمامی دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه‌های پیشگیری از اعتیاد پای کار بیایند تا با برنامه‌ریزی درست و انجام کارهای علمی و کارشناسی شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان باشیم.

استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل در مقایسه با دیگر مناطق کشور از نظر شیوع اعتیاد و قاچاق مواد مخدر در وضعیت سفید قرار دارد. تعداد دقیق معتادان در استان مشخص نیست اما تخمین زده می شود سه درصد جمعیت استان به نوعی با مشکلات مواد مخدر درگیر باشند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *