فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

گفتمان مسئولیت اجتماعی را باید در جامعه ایجاد کنیم

گفتمان مسئولیت اجتماعی را باید در جامعه ایجاد کنیم

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد، سخنگوی شبکه ملی طلایه داران جهادی گفت: گفتمان مسئولیت اجتماعی را باید در جامعه ایجاد کنیم و سازمان های مردم نهاد نیز درآن مشارکت کنند.

سید محسن تولیت در جمع نمایندگان سازمان های مردم نهاد افزود: در ایران همواره به مجموعه های مردمی و سازمان های مردم نهاد با نگاه سیاسی و امنیتی نگاه کرده اند، این موضوع حل نمی شود مگر اینکه خود سازمان های مردم نهاد یک کار گفتمانی انجام دهند.

وی اعلام کرد: برای همایش مسئولیت اجتماعی اولین مطالبه ای که دارم، این است که در این فرصت ایجاد شده یک کار گفتمانی را شروع کنیم، کار گفتمان یک مسیر و نظم و انضباط خاص خود را دارد که قاعدتا زمانبر است.

تولید ادامه داد: برای شروع این گفتمان مردمی، کمیته گفتمانی مسئولیت اجتماعی را شکل دهیم و هرسازمان مردم نهادی هم که دوست داشت حضور یابد و بر اساس مبانی گفتمانی خود در این زمینه فعالیت کند.

سخنگوی شبکه ملی طلایه داران جهادی اضافه کرد: کمیته دیگری را که می توان ایجاد کرد برای  تدوین سند مسئولیت اجتماعی است، خودمان چنین سندی را بنویسیم که مسئولیت اجتماعی یک بنگاه اجتماعی یعنی چه؟ خودمان بنویسم نه مسئولان و دولتمردان که بخواهند قوانین و آئین نامه به اسم مسئولیت اجتماعی تدوین و برای آن هم هزینه کنند و بگویند که ما مسئولیت اجتماعی را انجام دادیم، اگر خودمان دست به کار شویم این سند کاربردی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: کمیته دیگری که می تواند به ما کمک کند و خیلی نیاز داریم، این است که بر روی قوانین و آئین نامه های موجود یک بررسی انجام دهیم، برخی از این قوانین باید حذف و برخی باید اصلاح شود، یک قانون جدیدی را باید پیشنهاد دهیم، از این فرصت استفاده کنیم، یا به آن همایش می رسد و خروجی دارد یا نه حداقل کار را شروع می کنیم و می گوییم که کمیته ما در حال بررسی قوانین مربوطه است.

تولیت اذعان داشت: 2 کار دیگری که می توان انجام داد یکی آنکه، نمایش رسانه ای قوی را نیاز داریم و خودمان باید انجام دهیم، ما سازمان ها و انجمن های مردمی بیاییم و یک نمایش رسانه ای اجرا کنیم که بگوییم هستیم و درست هم هستیم، نه آنکه با نگاه امنیتی یا جناحی و سیاسی که هر زمان به ما نیاز دارند به سراغمان می آیند و هر وقت نیاز ندارند، کنارمان می گذارند، لذا به یک نمایش رسانه ای قوی نیاز داریم.

به گفته وی باید یک سناریوی رسانه ای قوی طراحی و اجرا و برای آن از افراد صاحب صلاحیت هم استفاده کنیم.

سخنگوی شبکه ملی طلایه داران جهادی گفت: کار دیگری که باید انجام هیم این است که یک مطالبه گری جدید در حوزه توسعه اجتماعی انجام دهیم، برای بیانیه پایان همایش، یک متن قوی نوشته شود که بتوانیم آن را انجام دهیم و از این فرصت به نفع احسن استفاده کنیم.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *