فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

مراکز بهزیستی آماده اسکان افراد بی خانمان هستند

مراکز بهزیستی آماده اسکان افراد بی خانمان هستند

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

مدیرکل بهزیستی استان البرز از آمادگی این نهاد برای اسکان افراد آسیب دیده یا در معرض آسیب در مراکز سرپناه شبانه و مرکز گذری آسیب در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری مهر، وجیهه محمدی فلاح با اشاره به تأسیس مراکز گذری کاهش آسیب (DIC) و مراکز سرپناه شبانه (شلتر) به منظور کاهش آسیب‌های اعتیاد گفت: مراکز گذری کاهش آسیب از ساعت ۹ الی ۱۴ و شلترها از ساعت ۱۶ الی ۱۰ صبح روز بعد، خدمات بهداشتی و آموزشی را به فرد آسیب دیده و معتادانی که تمایل به ترک ندارند و دارای رفتارهای پرخطر هستند ارائه می‌دهند.

وی مطرح کرد: در این مراکز خدماتی مانند وعده غذای گرم، مکان استراحت و خواب، استحمام، توزیع لباس و پوشاک، پانسمان و آموزش‌های لازم در خصوص کنترل و کاهش بیماری‌هایی همچون اچ آی وی ارائه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان البرز بیان کرد: با توجه به فصل سرما و برودت هوا دو مرکز بهزیستی در استان البرز آماده خدمت رسانی به افراد بی خانمان هستند. به همین منظور از مردم نوع دوست استان البرز درخواست داریم در هر ساعت از شبانه روز نسبت به راهنمایی و انتقال افراد به این مراکز اقدام کنند.

محمدی فلاح ادامه داد: شهروندان همچنین از طریق تماس با شماره ۱۲۳ اورژانس اجتماعی بهزیستی استان البرز جهت ساماندهی بی خانمان‌ها، معتادان، زنان آسیب دیده یا در معرض آسیب بی سرپناه و دیگر گروه‌های هدف بهزیستی به مراکز اعلام شده همکاری لازم را داشته باشند.

مرکز گذری کاهش آسیب رستا به نشانی کرج، اسلام آباد، ۲۰ متری شریعتی، بعد از سازمان آب، نبش کوچه غفاری و آمنه، با ظرفیت ۳۰ تا ۴۰ نفر از ساعت ۹ صبح الی ۱۴ و مرکز گذری سرپناه شبانه تولد دوباره واقع در فردیس، خیابان اسکویه، بین بلوار اول و دوم با ظرفیت ۳۰ تا ۴۰ نفر به صورت شبانه روزی آماده اسکان افراد بی خانمان هستند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *