جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

سالمندان کدام خدمات را از کمیته امداد دریافت می‌کنند

سالمندان کدام خدمات را از کمیته امداد دریافت می‌کنند

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از فارس ، حسین خدرویسی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس با اشاره به خدمات ارائه شده این نهاد به سالمندان گفت: براساس آخرین آمارها ما بیش از یک میلیون و ۶۳۰ هزار نفر از سالمندان کشور را تحت پوشش خود داریم.

وی افزود: از این تعداد، تقریباً یک میلیون و ۳۲ هزار نفر را زنان سالمند تشکیل می‌دهد و مابقی آن نیز مردان سالمندی هستند که از خدمات کمیته امداد بهره‌مند می‌‌شوند.

این مقام مسئول در کمیته امداد با برشمردن برخی از خدمات ارائه شده به سالمندان در کمیته امداد گفت: یکی از موضوعات مهمی که همواره ما در کمیته امداد به دنبال آن بوده‌ایم بحث پرداخت کمک معیشت ماهانه به سالمندان است.

خدرویسی عنوان کرد: ارائه خدمات فرهنگی به سالمندان در قالب اردوهای زیارتی (شوق زیارت) و اردوهای سیاحتی، خدمات مشاوره و برنامه‌های ورزشی و آموزشی از مهم‌ترین خدماتی است که کمیته امداد در راستای توجه به سلامت روانی سالمندان به آن توجه داشته است.

وی یکی دیگر از اقدامات کمیته امداد به سالمندان را پرداخت هزینه‌های نگهداری سالمندان و پوشینه عنوان کرد و گفت: علاوه بر اینها ما پرداخت کمک هزینه فرانشیز و خدمات ویژه درمان و تأمین تجهیزات درمان و درمان بیماران صعب‌العلاج را دنبال می‌کنیم و در همین راستا به بیمارانی که زمین‌گیر شده‌اند کمک‌ هزینه‌هایی در نظر گرفته‌‌ایم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی (ره) توجه به تأمین لوازم ضروری زندگی سالمندان را مهم خواند و عنوان کرد: در همین راستا ما کمک‌هایی در قالب کمک به اسکان مددجویان به صورت بلاعوض برای اجاره و ودیعه مسکن، خدمات معافیت انشعابات و خدمات معافیت قبوض مصرفی و تأمین لوازم ضروری زندگی سالمندان را در دستور کار قرار داده‌ایم.

خدرویسی در ادامه از حمایت کمیته امداد از بیماران خاص سخن به میان آورد و اظهار داشت: ما از ۲۵۰۰ نفر از سالمندانی که از بیماری‌ خاص رنج می‌برند و حدود ۲۸ هزار نفر از سالمندان دارای بیماری‌های صعب‌العلاج، حمایت‌های درمانی می‌کنیم.

وی در پایان این گفت‌وگو عنوان کرد:‌ حدود ۶۰ درصد از سالمندانی که تحت پوشش خدمات کمیته امداد هستند در روستاها زندگی می‌کنند که بیش از ۹۰۰ هزار نفر از این سالمندان در روستاها و حدود ۶۵۰ هزار نفر از آنها ساکن شهرها حضور دارند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *