فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

چرا افزایش سن بازنشستگی در ایران تصویب شد؟

چرا افزایش سن بازنشستگی در ایران تصویب شد؟

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران گفت: یکی از دلایلی که سن بازنشستگی در کشور افزایش پیدا کرد، ناترازی در صندوق های بیمه ای و بازنشستگی بود، به طور کلی ۲۶ قانون مصوب شده و صندوق‌ها را مجاب کرده تا از برخی گروه‌ها حمایت کنند و دولت سهم بیمه آنها را پرداخت کند.

علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار رفاه اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره چرایی افزایش سن بازنشستگی در کشور،اظهار کرد: یکی از دلایلی که سن بازنشستگی در کشور افزایش پیدا کرد، ناترازی در صندوق‌های بیمه ای و بازنشستگی بود، به طور کلی ۲۶ قانون از سوی نمایندگان مجلس مصوب شده و صندوق‌ها را مجاب کرده تا از برخی گروه‌ها حمایت کنند و دولت سهم بیمه آنها را پرداخت کند.

وی افزود: مجموع دولت ها به خاطر همین ۲۶ قانون، حدود ۳میلیون میهمان را به سفره سازمان تأمین اجتماعی دعوت کرده اند که ماهانه حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان از سازمان تأمین اجتماعی خدمت می‌گیرند و هیچ هزینه ای هم پرداخت نمی کنند و دولت به همین خاطر بیش از ۷۰۰ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است. این موجب می شود تا به سرانه درمان در این سازمان بی توجهی شود.

دهقان کیا به هزینه های ماهانه تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: ما در تأمین اجتماعی باید ماهانه حدود ۴۲ تا ۴۳ هزار میلیارد تومان پول نقد داشته باشیم تا بتوانیم حقوق بازنشستگان را بدهیم.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *