جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

بانوان نقش مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده دارند

بانوان نقش مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده دارند

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

فرماندار هرسین گفت: نقش مهم بانوان در کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده را نباید نادیده بگیریم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، «ابوطالب ایتوندی» عصر سه‌شنبه در نهمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان هرسین، از مسئولین خواست با شناسایی اقشار آسیب پذیر و هدفمندی سازی فعالیت‌های خود روند توانمندسازی جامعه هدف را بهبود ببخشند.

به گفته وی؛ برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای خانواده‌های ساکن محلات آسیب پذیر در پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی بسیار مؤثر خواهد بود.

وی ادامه داد: بر اساس آموزه‌های دینی و سایر دیدگاه‌ها خانواده به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه ارزش‌گذاری شده و نقش مهم آن در ثبات جامعه به اثبات رسیده است.

فرماندار هرسین تصریح کرد: فرزندانی که در خانواده‌های کمال‌یافته رشد می‌کنند تأثیر بسیار مهمی در ارتقاء وضعیت اجتماعی و فرهنگی جامعه و محیط‌های آموزشی دارند.

بانوان نقش مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده دارند

توانمندسازی زنان از دیگر موارد مورد تأکید ایتوندی در راستای پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی بود و بیان کرد: نقش کلیدی زنان در تحکیم بنیاد خانواده غیرقابل‌انکار است و متولیان مسائل فرهنگی باید با توانمندسازی و افزایش تاب‌آوری اجتماعی در زنان محیطی با نشاط را در خانواده‌ها ایجاد کنند.

وی اظهار کرد: استفاده ‌از نقش تأثیرگذار زنان در فعالیت‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی قطعاً از شدت آسیب‌ها و چالش‌هایی که متوجه جامعه و خانواده‌ها می‌شود خواهد کاست.

بهره‌مندی از ظرفیت رسانه‌ها و آموزش‌وپرورش به‌منظور هدفمندسازی برنامه‌های فرهنگی در افزایش نشاط اجتماعی در مدارس از مهم‌ترین موارد مورد تأکید فرماندار هرسین بود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *